Święte Kościoła o wczesnej komunii


Święte Kościoła o wczesnej komunii

Święta Edyta Stein

„Ciało i dusza muszą zostać do życia eucharystycznego należycie uformowane: im szybciej się ten proces rozpocznie i im częściej ma on miejsce, tym materiał podatniejszy, kształtowanie łatwiejsze a efekt trwalszy: stąd wczesna komunia, a jeśli to możliwe codzienna. To stawia pewne wymogi co do naszej cielesności i wpływa mocno na sposób naszego codziennego życia.”

Św. Joanna Molla

Urodzona 4 października1922, zmarła 22 kwietnia1962. Włoszka, z zawodu lekarka, wzorowa żona i matka, gorliwa katoliczka. Oczekując na narodzenie czwartego dziecka, świadomie zrezygnowała z leczenia nowotworu, by ocalić życie dziecka. Mając dokładnie 5 i pół roku 4 kwietnia1928 przyjęła  I Komunię świętą. Jan Paweł II beatyfikował ją w 1994. Z tej okazji wybito pamiątkowy medal z napisem: Cudowna kobieta, kochająca życie, matka, lekarka, wzór profesjonalisty, ofiarował swoje życie, aby nie pogwałcić tajemnicy godności życia ludzkiego. Uroczystość kanonizacyjna miała miejsce 16 maja 2004.

Bł. Matka Teresa z Kalkuty

Założycielka Misjonarek Miłości, apostołka najbiedniejszych, jeden z największych autorytetów moralnych współczesnego świata. Zmarła w wieku 87 lat w Kalkucie 5 września1997.

Tak pisała we wspomnieniach o swoim życiu: Już kiedy miałam 5 i pół roku – kiedy pierwszy raz Go [Jezusa] przyjęłam – już wtedy była we mnie miłość do dusz – Rosła ona wraz z latami – aż przyjechałam do Indii – z nadzieją, że ocalę wiele dusz.